Komentarze dzienne

Activision Blizzard z licencją w Chinach

Spółka Activision Blizzard, producent gier komputerowych, wciąż nie zmniejsza zainteresowania inwestorów na Wall Street ze względu na kolejne czynniki, podnoszące cenę akcji. Już w handlu przed sesją cena akcji rosła o 4 proc. ze względu na możliwość wejścia Call of Duty Mobile na rynek chiński.

 

Activision Blizzard miała dostać pozwolenie na wejście na region Państwa Środka i zdobyć licencję importową. Taką informację podał Morgan Stanley, cytując informacje płynące z administracji rządowej. Zdaniem analityków banku ATVI może zyskać od 6 do 24 proc. ze względu na nowych użytkowników i monetyzację gier. Spółka na Wall Street ma 29 rekomendacji kupna, 3 trzymaj i 2 sprzedaj. Cel Morgan Stanley to 100 USD, a średnia na Wall Street to 92 USD. Na amerykańskiej giełdzie akcje ATVI kosztują nieco ponad 86 USD.

 

Financial Times donosi, cytując osoby z otoczenia spółki, że Microsoft zabiega o transakcję kupna całego biznesu firmy TikTok, w tym działalności na obszarze Indii oraz w Europie. Mówi się, że wartość ewentualnej transakcji może wynieść od 20 do 30 mld USD za aplikację stworzoną przez ByteDance. Chińska spółka odmawia jednak komentarza w sprawie doniesień Financial Times.

 

Tymczasem dziś na szerokim amerykańskim rynku akcji obserwujemy mieszane nastroje po danych z amerykańskiego rynku pracy. Liczba Amerykanów ubiegająca się o zasiłek dla bezrobotnych spadła poniżej oczekiwań, ale wciąż utrzymuje się na historycznie wysokim poziomie. Około 1,2 mln osób złożyło wnioski o zasiłek w tygodniu zakończonym 1 sierpnia. Konsensus rynkowy zakładał 1,4 mln wniosków.

 

Departament Zarządzania Aktywami

Copernicus Capital TFI S.A.