Komentarze dzienne

Amazon i Microsoft w czołówce typów na Wall Street

Firmy MKM Partners oraz Goldman Sachs podniosły poziomy ceny decelowej dla Amazon.com. MKM Partners wyznaczył poziom ten na 3350 USD z 2525 USD wcześniej. Tymczasem Goldman Sachs wyznaczył poziom ceny docelowej na 3800 USD z 3000 USD wcześniej. Cel Goldmana jest najwyższy na Wall Street, co może implikować prawie 25 proc. wzrost ceny. Podwyżki rekomendacji mają miejsce na kilka dni przed wynikami, które zostaną podane 30 lipca.

 

Analitycy pokrywający spółkę Microsoft podnieśli poziom ceny docelowej dla byłej spółki Billa Gatesa przed wynikami kwartalnymi, które zostaną opublikowane w dalszej części tego tygodnia. Wiele firm inwestycyjnych mówi o tym, że pozycja Microsoft jest bardzo dobra ze względu na usługę obliczeń w chmurze. To z kolei może być długoterminowy pozytywny bodziec dla MSFT.

 

Firma Jefferies podniosła poziom ceny docelowej z 200 do 240 USD. Microsoft jest jednym z najsolidniejszych filarów w dziedzinie oprogramowania, z trwałym dwucyfrowym wzrostem i zwiększeniem marży. Jefferies spodziewa się silnych wyników pomimo niepewności związanej z pandemią, choć wycena akcji jest najwyższa od prawie 20 lat, to nie stanowi to większego ryzyka.

 

Barclays z kolei podnosi poziom cenowy z 204 do 234 USD. MSFT jest głównym beneficjentem wydatków na IT w ramach COVID-19 pomimo niepewności związanej z gospodarką. Tymczasem firma Raymond James ustanowiła poziom cenowy na 225 USD wobec 208 poprzednio. W obecnym otoczeniu MSFT może korzystać z trzech stron – z Azure, Office 365 i gamingu.

 

Microsoft zaraportuje wyniki 22 lipca. Spółka posiada 32 rekomendacje kupna, 4 trzymaj i 0 sprzedaj. Średni poziom ceny docelowej na Wall Street wynosi 219 USD.

 

Departament Zarządzania Aktywami

Copernicus Capital TFI S.A.