Komentarze dzienne

Amazon z szansami na jeszcze większe zyski w drugim kwartale

Poziom docelowy dla ceny akcji spółki Jeffa Bezosa został podniesiony przez analityków firmy Wedbush z 2750 do 3050 USD za akcję Amazona. Wedbush spodziewa się, że Amazon opublikuje bardzo dobre wyniki za drugi kwartał, znacznie przebijając oczekiwania rynku i umocni swoją pozycję na rynku e-commerce. Sprzyjać ma temu wzrost zainteresowania zamawianiem produktów online ze względu na epidemię koronawirusa.

 

AMZN powinien być w stanie zapewnić znaczne zyski w perspektywie długoterminowej, zwiększając wydatki wolniej niż przychody. Dodatkowo Amazon Web Services, czyli usługi internetowe Amazona, w tym hosting stron www i serwery, powinny przyczyniać się do stałego wzrostu marży. Amazon zajmuje się także sprzedażą produktów spożywczych i pierwszej potrzeby, która to gałąź działalności spółki Bezosa powinna być największym beneficjentem. To powinno doprowadzić do znacznego wzrostu przychodów w drugim kwartale. Również Amazon Prime powinien generować ogólny wzrost przychodów ze sprzedaży detalicznej.

 

Z kolei firma Needham potwierdziła rekomendację kupna dla Amazona i docelową cenę na poziomie 3200 USD, ze względu na przychody firmy Twitch, usługi transmisji strumieniowej skoncentrowanej na grach, którą posiada Amazon. Twitch jest najbardziej niedocenianym zasobem w imperium AMZN i jest dziś wart więcej niż wcześniej, ponieważ Microsoft ogłosił, że wyłącza konkurencyjną usługę – Mixer. Tym samym użytkownicy tej platformy będą mogli przejść do Twitcha, generując wzrost liczby użytkowników. AMZN wzrósł o około 65 proc. od marcowego minimum.

 

Dla takich gigantów jak Microsoft swój poziom ceny docelowej podnieśli analitycy Argus Research do poziomu 235 USD z 200 USD, pozostawiając rekomendację kupna. Poziom ceny docelowej może implikować wzrost o około 16 proc. od ostatniego zamknięcia. Microsoft na Wall Street ma 34 rekomendacje kupna, 4 trzymaj i 0 sprzedaj.

 

Z kolei Goldman Sachs podniósł poziom ceny docelowej dla Adobe Inc. z 350 do 460 USD. To z kolei może przełożyć się na 4,5 proc. wzrost od ostatniej ceny zamknięcia. Adobe ma 20 rekomendacji kupna, 9 trzymaj i 1 sprzedaj.

 

Departament Zarządzania Aktywami

Copernicus Capital TFI S.A.