Komentarze dzienne

Giganci technologiczni nie zawiedli inwestorów

Dziś na Wall Street mogą dominować dobre nastroje po tym, jak wielka czwórka technologicznych gigantów opublikowała lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne. Google, Apple, Facebook i Amazon.com pochwaliły się lepszymi od oczekiwań danymi finansowymi. Dzięki temu inwestorzy giełdowi aż tak bardzo nie przejęli się ogromnym spadkiem PKB Stanów Zjednoczonych w drugim kwartale.

 

Choć te wielkie firmy nie są do końca odporne na to, co dzieje się w gospodarce, to i tak dalej powiększyły swoją przewagę nad resztą spółek. Kapitalizacja Google, Amazon, Facebook i Apple wzrosła aż o 250 mld USD po opublikowaniu wyników. Wynik sprzedaży Amazona zachwycił analityków, gdyż ta wzrosła o 40 proc.

 

Firma Rosenblatt Securities podniosła poziom ceny docelowej dla spółki Marka Zuckerberga z 315 do 325 USD, pozostawiając rekomendację kupuj. Firma podniosła swój cel do tzw. Street-High, czyli najwyższej prognozy na Wall Street, które wahają się od 120 do 325 USD ze średnią na poziomie 273,26 USD. Cel daje możliwość wzrostu o 39 proc. od ostatniej ceny zamknięcia.

 

Tymczasem analitycy firmy Cowen podnieśli poziom ceny docelowej dla giganta z Cupertino z 400 do 470 USD. Nowy poziom może oznaczać wzrost ceny o 22 proc. od ostatniego zamknięcia. Średnia na Wall Street to 401,69 USD, a Street-High to 480 USD. Również firma Bernstein podniosła zasięg dla wzrostów cen akcji Apple z 370 do 400 USD. Nowy cel zakłada 4 proc. wzrost od ostatniego zamknięcia.

 

Z kolei firma Susquehanna Financial podniosła poziom ceny docelowej dla Amazon.com do 4000 z 3000 USD. Nowy poziom może oznaczać wzrost ceny o 31 proc. od ostatniego zamknięcia. Średnia na Wall Street to 3373,89 USD, a Street-High to 4200 USD.

 

Departament Zarządzania Aktywami

Copernicus Capital TFI S.A.