Komentarze dzienne

Sektor bankowy w USA może radzić sobie coraz lepiej. Coca-Cola z wyższą rekomendacją

Przyszłe prowizje JPMorgan powinny być znacznie niższe, ale rezerwy banku wynoszą 34 miliardy dolarów, co pozwoli na znaczny wzrost zysków, napisali analitycy z firmy Atlantic Equities LLP w aktualizacji rekomendacji z neutralnej do przeważaj dla amerykańskiego banku.

 

Wyniki JPM w drugim kwartale pokazały siłę, a prowizje zostały więcej niż skompensowane przez wyższe przychody z tradingu i bankowości inwestycyjnej, a niepewność ekonomiczna zapewnia większe zyski z tego typu działalności. Stąd też została podniesiona rekomendacja, a poziom ceny docelowej wzrósł do 120 USD i jest wyżej o 21 proc. od ostatniej ceny zamknięcia. Średnia na Wall Street to 113,19 USD.

 

Firma Atlantic podniosła również rekomendację dla Wells Fargo z niedoważaj do neutralnej, ponieważ obniżenie dywidendy przez bank może oznaczać, że będzie on mógł lepiej skupić się na strategicznych celach. Ogólnie rzecz biorąc, pomimo niepewnych perspektyw gospodarczych, sektor bankowy w USA wygląda dobrze, ponieważ banki podniosły rezerwy, a gospodarka unika niektórych z najgorszych scenariuszy.

 

Atlantic utrzymał rekomendacje przeważaj dla Citigroup, Morgan Stanley, postrzegając je jako bardzo dobrze skapitalizowane z wysoką rentownością.

 

Tymczasem bank Morgan Stanley podniósł poziom ceny docelowej dla byłej spółki Elona Muska, PayPal Holdings Inc. ze 131 do 206 USD, pozostawiając rekomendację przeważaj. Nowy poziom ceny docelowej może oznaczać wzrost o 17 proc. od ostatniego zamknięcia. Średni poziom na Wall Street to 180,36 USD. Spółka poda wyniki już 29 lipca.

 

Również ten sam bank podniósł rekomendację dla spółki Coca-Cola do przeważaj z ceną docelową na poziomie 54 USD, czyli 14 proc. powyżej ostatniego zamknięcia. Średni poziom na Wall Street wśród analityków to 53,38 USD. Rekomendacja ma miejsce na dzień po wynikach opublikowanych przez spółkę.

 

Departament Zarządzania Aktywami

Copernicus Capital TFI S.A.