Komentarze dzienne

Starbucks pozytywnie zaskoczył. Fed już wieczorem.

Kontrakty terminowe na amerykańskie akcje lekko dzisiaj zwyżkowały, ponieważ inwestorzy czekają na dzisiejszą decyzją i konferencję prasową przewodniczącego Rezerwy Federalnej, w którym przedstawi on kolejne kroki w celu wsparcia gospodarki. Dzisiaj zostanie opublikowana seria wyników kwartalnych największych spółek.

 

Będą to m.in. PayPal, Sanofi, Shopify, Rio Tinto, Qualcomm, GlaxoSmithKline, Boeing, Enel, Servicenow, Schneider, General Electric, BASF, Banco Santander, Deutsche Börse, and Teleperformance. Z kolei prezesi Amazon.com, Facebooka, Apple i Alphabet pracują w tym tygodniu na przesłuchaniach przed Kongresem Stanów Zjednoczonych. Facebook wyniki opublikuje jutro.

 

Wracając do Fed, nawet jeśli nie ma się czego spodziewać po dzisiejszym wystąpieniu, jeśli chodzi o stopy procentowe, to jego prognozy, a także kwantyfikacja wpływu wirusa na gospodarkę mogą być interesującym elementem. Ponadto Powell mógłby zostać wezwany do wyjaśnienia swoich perspektyw dotyczących polityki niskich stóp procentowych i programów skupu instrumentów kredytowych. Instytucja ogłosiła wczoraj, że będzie utrzymywać swoje awaryjne programy kredytowe. Wreszcie Powell mógłby podczas konferencji wyrazić swoje poglądy na temat pakietu stymulacyjnego, nad którym pracują amerykańscy politycy.

 

Akcje spółki Starbucks są dziś jednymi z bardziej interesujących, ponieważ już w handlu przed sesją rosły o ponad 5 proc. po wynikach za trzeci kwartał, które przewyższały szacunki analityków i były lepsze niż oczekiwano, mimo że kierownictwo cofnęło oczekiwania dotyczące ożywienia w Chinach na koniec roku kalendarzowego. Trendy sprzedaży, szczególnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie wybuch epidemii był dłuższy niż w innych regionach, wykazały rzeczywistą poprawę, co zaskakuje, jak sądzimy, nawet największych sceptyków – skomentowali wyniki analitycy Morgan Stanley.

 

Departament Zarządzania Aktywami

Copernicus Capital TFI S.A.