Komentarze dzienne

Tesla i Amazon z wyższymi rekomendacjami

Mimo że cena akcji spółki Tesla zawróciła podczas wczorajszej sesji z rekordowych poziomów, to nadal pojawiają się dla niej pozytywne rekomendacje. Dodajmy, że notowania spółki Elona Muska zawędrowały z okolic 400 USD pod koniec 2019 r. do ponad 1600 USD kilka dwie sesje temu.

 

Firma Argus Research Corp. podniosła rekomendację dla Tesli do kupuj, z trzymaj. Poziom ceny docelowej został ustalony na poziomie 1888 USD, co oznacza możliwość wzrostu o 25 proc. od ostatniego zamknięcia. Średni poziom ceny docelowej na Wall Street wynosi 1053,83 USD, a najwyższy (tzw. Street-High) to 2400 USD. Tesla podała wyniki, które przebiły oczekiwania 22 lipca.

 

Pozytywną rekomendację, kolejną zresztą, otrzymała również spółka Jeffa Bezosa – Amazon. Tym razem firma Bernstain i jej analitycy wyznaczyli poziom ceny docelowej równy 3300 USD za akcję. Wcześniej znajdował się ona na poziomie 2400 USD. Nowy poziom ceny docelowej daje przestrzeń do wzrostu równą 10 proc. od ostatniej ceny zamknięcia. Średnia na Wall Street to 3029,73 USD, a Street-High to 3800 USD za akcję Amazona.

 

Z kolei firma KeyBanc Capital Markets również podniosła poziom cenowy dla Amazona do 3285 USD z 2700 USD z uzasadnieniem, że spółka jest dobrze przygotowana do dalszego zwiększania udziału w rynku e-commerce w środowisku epidemii. KeyBanc dostrzega dalsze ożywienie w handlu elektronicznym, a ostatnie wzrosty w cenie akcji mogą trwać dłużej ze względu na kolejną falę COVID-19. Wyniki Amazon za II kwartał zostaną opublikowane 30 lipca.

 

Rynek czeka również na kolejne informacje odnośnie nowego programu pomocy dla gospodarki Stanów Zjednoczonych, który ma zostać przedstawiony w poniedziałek. Jego szczegóły mogą tym samym dyktować ton dla notowań indeksów i poszczególnych akcji od początku następnego tygodnia.

 

Departament Zarządzania Aktywami

Copernicus Capital TFI S.A.