Komentarze dzienne

Wall Street czeka na pomoc rządu i Fed

Główne indeksy akcyjne na Wall Street otworzyły się we wtorek niżej ze względu na ciągły brak porozumienia odnośnie kolejnego pakietu pomocowego, a dodatkowo inwestorzy szacują dość mieszane wyniki kwartalne głównych spółek amerykańskiego parkietu. Indeks Dow Jones Industrial Average spadł o 55,32 punktu, czyli 0,21%, do 26 529,45. Indeks S&P 500 otworzył się niżej o 5,14 punktu, czyli 0,16%, przy 3 234,27, natomiast Nasdaq Composite spadł o 27,07 punktu, czyli 0,26%, do 10 509,20 pkt na otwarciu.

 

Takie spółki jak McDonalds i 3M nie osiągnęły oczekiwanych przez inwestorów kwartalnych zysków z powodu spadającego popytu, podczas gdy Pfizer, producent leków, odnotował lepsze od oczekiwanych zyski. Niepewność związana pakietem stymulacyjnym nadal pozostaje wysoka po tym, jak ogłoszony przez republikanów w poniedziałek plan pomocy o wartości 1 biliona dolarów spotkał się ze sprzeciwem demokratów.

 

Tymczasem ogłoszenie przez Rezerwę Federalną trzymiesięcznego przedłużenia programów pożyczkowych pomogło ograniczyć straty indeksów giełdowych. Oczekuje się, że amerykańscy decydenci utrzymają swoje akomodacyjne stanowisko pod koniec rozpoczynającego się dziś dwudniowego spotkania w sprawie polityki pieniężnej, a inwestorzy skupią się na perspektywach gospodarczych banku centralnego.

 

Z punktu widzenia poszczególnych spółek Mizuho Securities podnosi cel dla ceny docelowej Facebooka z 245 do 270 USD tuż przed wynikami spółki Marka Zuckerberga, które zostaną opublikowane 30 lipca. Analitycy są pozytywnie nastawieni dla nowych produktów spółki jak możliwość tworzenia sklepów na Instagramie i Facebooku. Usługi te wykorzystują reklamę w handlu elektronicznym i powinny działać jak długoterminowy motor napędowy dla wyników FB.

 

Podczas gdy Facebook boryka się z krótkoterminowymi problemami, częściowo z powodu bojkotu reklamodawców, kwestia ta jest krótkoterminowa, a nie strukturalna, ponieważ FB ma dobre wyniki w zarządzaniu problemami reklamodawców – uważają analitycy Mizuho.

 

Departament Zarządzania Aktywami

Copernicus Capital TFI S.A.